شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

قبول مسئولیت نوشته ها کافی نیست. اهل قلم در قبال تمام چیزهایی که باید می نوشتند ، اما به هر دلیل ننوشته اند نیز مسئولند

شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

قبول مسئولیت نوشته ها کافی نیست. اهل قلم در قبال تمام چیزهایی که باید می نوشتند ، اما به هر دلیل ننوشته اند نیز مسئولند

شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

این وبلاگ کاملا شخصی بوده و وابستگی به هیچ حزب - گروه - ارگان - NGO - نهاد دولتی یا خصوصی و یا تشکلهای سیاسی و اجتماعی ندارد. وامدار هیچ جریان سیاسی و غیر سیاسی نبوده و مسئولیت مطالب نوشته شده را بعهده میگیرد . چنانچه فردی به عنوان یا محتوای مطلبی اعتراض داشته باشد ، نویسنده متعهد است اعتراض وی را (چنانچه خلاف ادب و عرف و هنجارهای جامعه نباشد) در ذیل همان مطلب درج نماید .

آخرین نظرات

سلام


آنچه در ادامه مطالب میخونین ، در دل یک دختر چادریست در باره ی حجابش ،من بدون هیچ قضاوتی آن را منتشر میکنم و انتشار این نوشته به معنای تایید یا تکذیب موضوعات طرح شده نیست.                                    

ولی از طرف خودم به همه دختر های چادری میگم : دمتون گرم که هنوز که هنوزه خودتونید ... هنوز که هنوزه سند خودمان بودن را به حراج نگاهها نفروخته اید ....  مرحبا به غیرتتان

مملکت مال شما...


خسته بود، عرق پیشانی اش را با دست پاک کرد و همان ضد آفتاب مختصری هم که زده بود پاک شد. کلافه بود. می گفت هرجا که می رود بخاطر چادرش محکوم می شود!


آری تعجب نکنید، بخاطر چادرش از ترم دوم کارشناسی ارشد علوم سیاسی انصراف داده بود. مسلم است که درس های بشیریه

با عقاید او سنخیت ندارد. او را چه به " توماس هابز" و " دولت مدرن" یا " شبه دموکراتیک"!


می گفت بخاطر چادرش جرات نمی کند آرایشگاه برود، از در که وارد می شود اخم و تخم کسانی که آنجا به صف شده اند تا رنگ موهایشان را مثل " کتی پری" کنند اذیتش می کند. گفتار خانم آرایشگر که " نه این رنگ ها به شما نمی آید" او را آزار می دهد!


می گفت بخاطر چادرش در اداره پست همین مملکت او را تحقیر کرده و به او خندیده اند!


می گفت بخاطر چادرش خواستگار های متعددی را از دست داده است و اکنون راضی به قسمتی است که "آفتاب مهتاب ندیده" را جسته و شاید خودش هر غلطی که دلش میخواسته کرده است!


می گفت دوستش را که تمام پسرهای اقدسیه را فتح کرده بود یکی از همین پسر مومن هایی که او نصیبش نشد گرفته است! خب حق دارند! آنها عرضه بهتری دارند و حتی مومنان را هم " تور" می کنند!


می گفت بخاطر چادرش برای تنها یک شغل تا بحال 6 جای مختلف را امتحان و همه را ترک کرده است.می گفت در یکی از ادارات دولتی تنها به جرم چادری بودنش پرونده سازی برایش کردند و او را به حراست فرستاده و با حقد و عناد وصف نشدنی از اداره بیرونش کردند، تنها به جرم اینکه چادر داشت و به میل "آقای رئیس" زلف هایش را " بر باد" نمی داد!


می گفت در مترو، اتوبوس، تاکسی و هر وسیله نقلیه عمومی اگر زنی کنارش باشد، با دیده تحقیر به او نگاه می کند و اگر مردی کنارش باشد از روی عمد خودش را به او می چسباند یا به او "تیکه" می اندازد یا ...


می گفت که در دبیرستان تنها به جرم دفاع از حریم عفت و چادرش در مقابل معلم دینی اشان! نمره 20 او را 15 داده بودند و به همین دلیل نتوانسته بود شاگرد اول شود!


می گفت در دانشگاه استادش به او گفته بود تبلیغ " پارسی کولا" را دیده ای؟ "سیاهی کیستی" خانم فلانی...


می گفت در مطب دندانپزشکی برای اینکه نمی خواسته چادرش را برای نشستن روی "یونیت" از سرش در بیاورد، با دکتر جر و بحثش شده و پشیمان از درست کردن دندان، یک هفته درد را به جان خریده تا بالاخره یک "درمانگاه خیریه اعراب" در بهارستان را پیدا کرده و برای مداوا به آنجا رفته است!


می گفت وقتی برای خرید البسه و ملزوماتش به "پاساژ" می رود همگی به دید یک خارجی به او نگاه می کنند. وارد مغازه که می شود باید خیلی صبر کند تا همه مشتری های ... را راه بیندازند و بعد تازه اگر متوجه او شدند بگویند "موقع نهارمان است، بروید نیم ساعت دیگر بیاید" تازه اگر نگویند " اجناس ما به کار شما نمی آید"!!


می گفت برای خرید ادوکلن به فلان آشنا مراجعه می کند و او با زبان تحقیر به وی می گوید این " پلی بوی" است، ادوکلن مخصوص چادری ها نداریم! بویش جلب توجه می کند. در دین شما حرام است!!!


می گفت یک شب با خانواده و همسرش به " کنسرت" یکی از خوانندگان محبوب می رود اما آنقدر به او متلک می اندازند که مجبور به ترک آنجا می شود.


می گفت داغ رفتن به سینما، شهربازی و پارک را بر دل دارد که مبادا بازهم تحقیر شود یا بخاطر چادرش نتواند خیلی از بازی ها را سوار شود...


می گفت در هنگام خرید "ماسک صورت" یک زن از بین خریداران به او گفته بود "شما چرا با این حالتان، شما که کلهم در لحاف اید"!


آری مملکت مال همین ها! می گفت در اولین فرصت از "جمهوری اسلامی ایران" خواهد رفت و در بلاد کفر با "پرچم اسلام" زندگی خواهد کرد تا لاقل بتواند آزادانه عقاید خود را داشته باشد...


آقایان، خانم ها؛ مملکت مال شما؛ ارزانی شما....


به ما انگ می زنید که " شپشو"، " احمدی نژادی"، " امل"، " عقب مانده"، " متحجر"، " عوامل حکومت" و " بدبخت بیچاره" و " بیسواد" هستیم، تنها به جرم اینکه چادر به سر می کنیم!


آقایان، خانم ها، مملکت ارزانی خودتان. ما هم بیخیال خون پدرها و عموها و دایی هایمان می شویم. بی خیال بی قراری چشمان منتظر مادر بزرگمان می شویم که هنوز منتظر است خبری از پسرش بیاید.


بیخیال اشک های کودکانی می شویم که هنوز قربانی انقلابی هستند که پیشرفت می خواهد. بیخیال اشک های "آرمیتا" می شویم.


آرمیتا بزرگ نشو، تو را نیز به جرم چادری بودنت تحقیر می کنند. در همین ایران خودمان که پدرت برایش جان داد...بی خیال خون پدر باش...


ما که بزرگ شدیم و دیدیم خون پدران و عزیزانمان نتیجه اش شد "گشت ارشاد" و عملیات "هلی بورد" برای جمع کردن ماهواره... اما کسی نرفت جلوی واردات اینها را بگیرد تا به ما به دیده گرگ های درنده بی قیدی هایشان نگاه نکنند. سگ را ول کردند و سنگ را زدند. دختران را به جرم کوتاه بودن مانتوهایشان گرفتند اما جلوی واردات آنها را نه که چه؟ که فلان " دم کلفت" و فلان به اصطلاح "آقازاده" تجارتش بهم نخورد و اندکی از سودشان کم نشود!!!


سال ها پیش در ملاقات با آقای "ص" که بعدها وزیر فرهنگ و ارشاد شد، به او گفتم جناب آقای مدیر مسئول، ما "متولی فرهنگی" نداریم! او مرا مسخره کرد. حق هم داشت. تازه دانشگاه می رفتم.


گفتم بیخیال رئیس جمهور (وقت) و اینها... کار فرهنگی بکنید. 10 سال دیگر اینجا جای امثال من تنگ می شود و ایشان خندید. بعد از عزل ایشان از آن سمت، دوباره ایشان را دیدم، گفتم یادتان می آید گفتم متولی نداریم؟ شما هم آمدید و رفتید و هزار نفر دیگر هم می آیند و می روند و ما بازهم متولی فرهنگی نداریم...


نداریم که الگوی جوانمان "مرلین منسون" می شود.


کجایید آقا حسن، ابراهیم خان، احمد آقا، برادر مهدی؟! کجایید؟


دل من و هزاران دختر این سرزمین برایتان تنگ شده است. شما را به خدا به عرصه جامعه برگردید! خونهایتان را ازین گرگ های شوم اعتقادات و باورها بازپس بگیرید...


اوضاع جامعه خوب نیست. یکی پول می دزدد یکی عقیده و یکی هر دو را...


مملکت ارزانی آنها اما حیف خون های شما!!!


دعایمان کنید طاقت بیاوریم...


۹۱/۰۸/۰۵
حمید خان راضی !

دختران

حجاب

درد

دلنوشته ها

نظرات  (۲)

هر کی هر حرفی میخواد بگه !!! مهم نیست......
۳۰ فروردين ۹۵ ، ۱۴:۵۳ یک دختر چادری
بسم الله الرحمن الرحیم 
سلام 
چه خاطرات داریم ما دختران چادری! 
واقعا زندگی در جامعه ای با این افکار سخت شده است. 
هر روز به مکافات ما بیشتر می شود اما آهای دختر های بی حجاب مردان بی حیا ما امانت مادرمون حضرت زهرا سلام الله علیها را زمین نمی گذاریم حتی برای یک لحظه. 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">