شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

قبول مسئولیت نوشته ها کافی نیست. اهل قلم در قبال تمام چیزهایی که باید می نوشتند ، اما به هر دلیل ننوشته اند نیز مسئولند

شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

قبول مسئولیت نوشته ها کافی نیست. اهل قلم در قبال تمام چیزهایی که باید می نوشتند ، اما به هر دلیل ننوشته اند نیز مسئولند

شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

این وبلاگ کاملا شخصی بوده و وابستگی به هیچ حزب - گروه - ارگان - NGO - نهاد دولتی یا خصوصی و یا تشکلهای سیاسی و اجتماعی ندارد. وامدار هیچ جریان سیاسی و غیر سیاسی نبوده و مسئولیت مطالب نوشته شده را بعهده میگیرد . چنانچه فردی به عنوان یا محتوای مطلبی اعتراض داشته باشد ، نویسنده متعهد است اعتراض وی را (چنانچه خلاف ادب و عرف و هنجارهای جامعه نباشد) در ذیل همان مطلب درج نماید .

آخرین نظرات
  • ۲۲ مهر ۹۹، ۱۶:۴۸ - محمد مانی
    ۱۹۷😎

۲۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

سلام

در چند روز گذشته شاهد بودیم که قیمت ارز و طلا کمی پایین آمد. از آنجائیکه ما قبل از این ریزش همه را فروخته بودیم زیاد دستپاچه نشدیم و با هر بار ریزش قیمت کمی امیدوار تر میشویم که ارزش پول ملی مان دارد بالاتر می رود. قیمت فروش دلار در روز پنجشنبه بعد از مدتها از 3300 تومان پایین تر آمد و در لحظاتی (هر چند کوتاه) به قیمت 3290 تومان عرضه شد ، سکه طلا نیز برای لحظاتی 1170000 تومان قیمت خورد.


جدا از اینکه این ریزش قیمت از کجا ناشی شده است. ( البته بیشتر مربوط به افت قیمت جهانی اونس طلاست) ، ولی نتیجه آن بالا رفتن ارزش پول ملی کشور ماست . اما چیزی که مرا به شدت می ترساند اظهار نظر یکی (یا دوتا) از مسئولین عزیز در مورد قیمت هاست که میدانیم و میدانید که این اظهار فضل ها چه بر سر بازار می آورد.

بنابر این از مسئولین عزیز (رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد کشتی گیرمان و همچنین آقای ضرغامی و حسینی بای!) درخواست میکنم ادامه مطالب را مطالعه فرمایند :

۵ نظر ۳۱ خرداد ۹۲ ، ۱۰:۲۴
حمید خان راضی !

 ماجرا از این قرار است که آقای احمدی‌نژاد روز 22 خرداد 1392 و هنگامی‌که همه مردم و مقامات دیگر دلمشغول انتخابات ریاست‌جمهوری بودند و یک کاندیدا در اهواز و دیگری در مشهد سخنرانی می‌کردو همه در تکاپوی این رخداد سرنوشت‌ساز بودند به 11 تن از همکاران خود-و البته یک کارآفرین پیشکسوت - نشان‌های مختلف دولتی اعطا کرد. این در حالی است که 48 ساعت بعد مردم ایران به نامزد منتقد وضع موجود رای دادند و در انتخابات شوراها نیز هیچ یک از دولتی‌ها را برنگزیدند.
 
به فهرست دولتمردان دریافت‌کننده نشان نگاه کنید:

۲ نظر ۳۱ خرداد ۹۲ ، ۱۰:۲۳
حمید خان راضی !

سلام

از آنجا که ما کارمان خیلی درست است توانستیم دستگاهی اختراع کنیم و چهارسال بعد را با پیش فرض اینکه هر یک از نامزدهای ریاست جمهور رئیس جمهور می شدند،  پیش بینی کنیم! البته این دستگاه را بیشتر به این خاطر اختراع کردیم که سرشوخی را با دکتر روحانی باز کنیم. هر چند دکتر احمدی نژاد می رود، اما بالاخره یک طوری ماها هم باید نان بخوریم دیگر! 

۲ نظر ۲۷ خرداد ۹۲ ، ۱۷:۳۳
حمید خان راضی !

سلام

از بچگی هر چیزی که نتیجه ی آن غیر قابل پیش بینی باشه برام هیجان انگیز بود .. مثل یه تماس ناشناخته .... مثل یه نامه که آدرس فرستنده نداشته باشه و خیلی چیزا از این دست . شاید به همین خاطر بود که من از آی دی کالر متنفرم ، تمام قشنگی تماس به این بود که آدم ندونه کی زنگ زده و بعد از شنیدن صداش بشه برق خوشحالی ( یا برعکسش رو) تو چشماش دید.


شایدم به همین دلیله که انتخابات رو همیشه دوست داشتم و بیشتر از اون مردم رو ..... مردمی که همیشه غیر قابل پیش بینی بودند و دوست داشتنی ....


اما چه ربطی به تیتر مطلب داشت ؟ عرض میکنم.


۷ نظر ۲۶ خرداد ۹۲ ، ۱۸:۲۷
حمید خان راضی !

سلام

حسن روحانی رئیس جمهور شد. 


از میان 50 میلیون و 483 هزار و 192 نفر واجد شرایط برای حضور در انتخابات 36 میلیون و 704 هزار و 156 نفر در انتخابات شرکت کردند که این موضوع مشارکت 72.7 درصدی در انتخابات را به همراه داشته است.

بر اساس اعلام مصطفی محمد نجار وزیر کشور حسن روحانی با 18 میلیون و 613 هزار و 329 رای از 35 میلیون و 458 هزار و 747 رای صحیح به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم معرفی شد.

آرای سایر نامزدهای ریاست جمهوری در ادامه آمده است:

محمد باقر قالیباف: 6 میلیون و 77 هزار و 292 رای

سعید جلیلی: 4 میلیون و 168 هزار و 946 رای

محسن رضایی: 3 میلیون و 884 هزار و 412 رای

علی اکبر ولایتی: 2 میلیون و 268 هزار و 753 رای

سید محمد غرضی: 446 هزار و 15 رایهمچنین اسامی منتخبین شورای اسلامی شبستر بشرح زیر :

خانمها  یاشار  قهرمانی آزاد و  رقیه  نمازی شبستری    آقایان حاج مهدی  درویشی ، امین  خجسته منش و   محمدعلی  فریدونی 

 

 


۶ نظر ۲۵ خرداد ۹۲ ، ۰۸:۱۸
حمید خان راضی !

برخی از نامزدها در مناظره تلویزیونی اعلام کردند که در صورت پیروزی اقدام به تشکیل «معاونت اقوام» خواهند کرد.

ولی تا حالا من فکر می کردم که در کشور ما همه اقوام صرف نظر از سنت‌های قومی خود به عنوان یک ملت یعنی ملت ایران شناخته می‌شوند. یعنی این آقایان می‌خواهند ملیت ایرانی را از آنها بگیرند؟! این که اهانت به اقوام مختلف ایرانی است!

اتفاقا آقای دکتر حداد در پرسش عالمانه‌ای از کاندیدای مورد نظر پرسید؛ آیا برای قوم فارس هم یک معاونت تشکیل می‌دهید؟! یعنی اگر قوم فارس را نادیده بگیرید ، معاونت اقوام شما ناقص است و اگر قوم فارس را هم در آن معاونت جای بدهید که می‌شود همان ملت ایران.

چه باید گفت؟! حقیر از آنجائیکه خیلی پای صحبت بزرگتر ها نشسته ام ، یا یک داستان زیبا افتادم که خیلی هم به موضوع ربط دارد :

شخصی با آجر یک دیوار ساخته و فانوسی با شیشه قرمز را روی آن گذاشته بود. پرسیدند فانوس برای چیست؟ گفت؛ برای این که ماشین‌های عبوری با دیوار برخورد نکنند! پرسیدند؛ خب! دیوار را برای چه ساخته‌ای؟ گفت؛ برای این که فانوس را روی آن بگذارم!

۳ نظر ۱۹ خرداد ۹۲ ، ۱۸:۳۱
حمید خان راضی !
طبق معمول و رسم دیرینه رسانه ملی، بعد از پخش آخرین مناظره انتخاباتی، شرکت تولید نوشابه های خانواده و بزرگتر از خانواده، تولیدات جدیدی را روانه بازار کرد که البته تکراری و کلیشه​ای بود.


بعد از مناظره ، مجریان محترم استودیو

اولی به دومی: ........


۲ نظر ۱۹ خرداد ۹۲ ، ۱۸:۰۷
حمید خان راضی !

با شروع فصل گرما پشه ها، این موجودات بی رحم و خونخوار که بویی از انسانیت نبرده اند، به خانه ها هجوم آورده و با عزمی راسخ نیش خود را به درون آدمی فرو می کنند. بشر تاکنون موفق به کشف راه حلی برای از بین بردن پشه ها نشده است (اسپری حشره کش و قرص و ... به درد عمه انسان می خورد).                                      

با توجه به این که پشه در حال حاضر مشکل اصلی بشریت است و با عنایت به این نکته که در حال حاضر پشه حتی از سیاست هم مهم تر است به ارائه چند راهکار برای مبارزه با پشه می پردازیم:


۰ نظر ۱۸ خرداد ۹۲ ، ۱۸:۰۹
حمید خان راضی !

گفت: مگر تمامی اسناد و شواهد موجود حکایت از آن ندارد که سران و عوامل فتنه 88 دست به وطن‌فروشی و خیانت زده‌اند؟!

 

                                        

تصویر به هیچ عنوان تزئینی نیست ! فقط یه خورده تفکر میخواد ...

ادامه مطلب رو ببینین لطفا


۱ نظر ۱۸ خرداد ۹۲ ، ۰۹:۵۸
حمید خان راضی !

از برکات شب انتخابات (یک ماه منتهی به انتخابات) در ایران این است که آنقدر حرفهای خوب از قوطی تلویزیون و رادیو بیرون می آید که اندازه 8 سال دل همه خنک میشود، فقط دقت داشته باشین این حرفها تاریخ مصرف دارد.به عبارتی اگر همین حرف ها یک ماه قبل تر از انتخابات منعکس می شد، حساب گوینده و شنونده هردو باهم به جرم سیاه نمایی و کلی جرم دیگر با کرام الکاتبین بود.                                                                                              
                                  

برای نمونه ...


۲ نظر ۱۸ خرداد ۹۲ ، ۰۹:۱۵
حمید خان راضی !