شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

قبول مسئولیت نوشته ها کافی نیست. اهل قلم در قبال تمام چیزهایی که باید می نوشتند ، اما به هر دلیل ننوشته اند نیز مسئولند

شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

قبول مسئولیت نوشته ها کافی نیست. اهل قلم در قبال تمام چیزهایی که باید می نوشتند ، اما به هر دلیل ننوشته اند نیز مسئولند

شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

این وبلاگ کاملا شخصی بوده و وابستگی به هیچ حزب - گروه - ارگان - NGO - نهاد دولتی یا خصوصی و یا تشکلهای سیاسی و اجتماعی ندارد. وامدار هیچ جریان سیاسی و غیر سیاسی نبوده و مسئولیت مطالب نوشته شده را بعهده میگیرد . چنانچه فردی به عنوان یا محتوای مطلبی اعتراض داشته باشد ، نویسنده متعهد است اعتراض وی را (چنانچه خلاف ادب و عرف و هنجارهای جامعه نباشد) در ذیل همان مطلب درج نماید .

آخرین نظرات
  • ۲۲ مهر ۹۹، ۱۶:۴۸ - محمد مانی
    ۱۹۷😎

اینجا ایران است و ما ایرانی ......


از خانه خیلی از ماها صدای استغفرالله می آید ..... خود را متعهد میدانیم که ذکر روز ایام هفته را حتما به جا بیاوریم .... نمازمان ترک نمی شود ... پیشانی بعضی از ما هم پینه بسته ..... سه شنبه ها دعای توسل می خوانیم و پنجشنبه ها دعای کمیل و جمعه ها دعای ندبه ..... اصرار داریم که مهر نمازمان حتما تربت اصل باشد و در تاسوعا و عاشورا حتما باید پابرهنه در صف عزاداری بر سرمان بزنیم .... شاید باورتان نشود اما اکثرا شرمنده ی شهدا هم هستیم .... مداومت عجیبی بر بیداری و عبادت در شبهای احیا داریم .... خود را مقید میدانیم والضاااااااالیییییییییییین را اینقدر طول بدهیم تا نفسمان تمام شود ....... تمام مسائل مربوط به شکیات و غسل و تیمم را هم حفظیم ..... از هر کداممان که بپرسند چند آیه و حدیث در وصف اوصاف جهنم و جهنمیان و چند تا آیه و حدیث بیشتر در وصف اوصاف بهشت و بهشتیان و بی شمار حدیث در وصف اوصاف حوریان بهشتی بلدیم !


اینجا ایران است و ما ایرانی ....

خیلی از ما بهشت را ارث پدری خود می دانیم و جهنم را مال بقیه ..... سالها در نوبت منتظر می مانیم تا موقع حج تمتع مان برسد .... سالی یکبار هم حج عمره می رویم و کلی هم سفر عتبات عالیات.... در صف منتظران ظهور هم شیپورچی اول صف هستیم . بسیار سعی داریم تا حروف (ع) و (ح) را از حلق و حرف (ه) را از ناف و (ض) را با نوک زبانمان ادا کنیم تا ببرندمان بهشت !


اینجا ایران است و ما ایرانی ....

دین و مذهب خودمان را اصل می دانیم و بقیه از دید ما یا کافرند یا فرقه ی ضاله یا تکفیری یا روباه و عقرب و سگ و یا زورگو و حقه باز و دروغگو ..... و فقط ماییم که خیلی خوبیم و باید جهان را مدیریت کنیم ......صبح ها هم که از خانه بیرون می زنیم چنان بلند می گوییم "الهی به امید تو" که تا سر کوچه صدایش برود.... پشت شیشه ی ماشینمان هم نوشته ایم ( ما منتظر منتقم فاطمه هستیم) ..... اکثرا هم خود را نوکر حسین و گدای فاطمه  و کلب الرقیه و امثالهم می نامیم .....در باب لقمه ی حرام و کسب روزی حلال هم که علامه ی دهر و سر آمد روزگاریم ...... اما


اما اینجا یک کشور دیگر هم هست که تصادفا مردمش خود را ایرانی می دانند .... شاید دروغ می گویند ...اما تعدادشان اینقدر زیاد است که ماها بینشان گم شده ایم .. هر روز که از خانه بیرون می زنیم خیلی هاشان را می بینیم.... و برخی خبر ها را درباره شان می خوانیم .... :


1 - به گفته ی محمد میررضوی،  دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران و عضو کانون انجمن‌های صنفی مواد غذایی ٩٩‌درصد آبلیموهای موجود در بازار کشور تقلبی هستند .آبلیموهایی که به هیچ عنوان قابلیت مصرف انسانی ندارد و حتی برای معدوم کردن آن با مشکل مواجهیم. زیرا این آبلیموها آثار مخرب زیست محیطی داشته و حتی برای خاک مخرب است2 - نزدیک به 90 درصد از عسل های موجود در بازار تقلبی هستند که زنبور عسل در ساخت آنها نقشی نداشته ! و متقلبان آنها را با گلوکز و اسانس تولید می کنند


3 - ....

.....

......

..... 

 1054 ! - به گفته کارشناسان سازمان استاندارد روغن زیتون تقلبی بدون استفاده از میوه زیتون و با ترکیب پارافین، روغن مایع و اسانس زیتون ساخته می‌شود، اما تقلب در این کالا به همین موضوع محدود نمی‌شود و نوعی روغن زیتون در بازار ایران وجود دارد که اصولا مصرف خوراکی ندارد و در سایر کشورها برای تولید خمیر دندان، پماد و کرم مورد مصرف قرار می‌گیرد. این نوع روغن زیتون که با فعل و انفعالات شیمیایی و از تفاله زیتون (پومیت) استخراج می‌شود بسیار خطرناک و سرطان زاست و مطابق قوانین کشور واردات و عرضه آن به‌عنوان روغن خوراکی ممنوع است. اما سودجویان این نوع روغن زیتون را با یک‌سوم قیمت از کشورهایی مانند ترکیه و ایتالیا وارد کرده و با نرخ روغن زیتون خوراکی به مشتریان ایرانی می‌فروشند.


اگر به افعال این اخبار دقت کنید همگی زمان حال استمراری هستند ( می فروشند - تولید می کنند ...) یعنی همین الان هم که دارید این سطور را میخوانید این کار در حال انجام است . اتفاقا به گفته ی مسئولین ، توسط برخی مارکهای مشهور صنایع غذایی هم در حال انجام است . اما اگر می خواهید نام این مارک ها را بدانید باید منتظر باشید چون هنوز نوبت اعلام نام شرکت لبنیاتی که سال ها روغن پالم صنعتی را بجای ماست خامه ای به مردم فروخت ( و هنوز هم می فروشد) نشده است و بقیه فعلا در صف اعلام نام هستند. خدایا شکرت که ما در صف (مغضوب علیهم) یا خدای ناکرده (ضااااااااااااااللللللللللیییییییییییین) نیستیم !


ضمنا بد نیست بدانید که اخیرا یکی از همین برند های سرشناس و متقلب ، از طرف سازمان تعزیرات به پرداخت 900 میلیون تومان جریمه محکوم شد. جالب است ! مردم سم بخورند و سرطان بگیرند و بمیرند. به درک ! عوضش برای دولت که در آمد زایی می شود ! لا اقل میتواند بخشی از یارانه افرادی را که هنوز قطع نشده است با آن پرداخت کند !


                                        بشکست اگر دل من ، به فدای چشم مستت

                                            سر خم می سلامت ، شکند اگر سبویی !


چی ؟!؟ حقوق مصرف کننده و تکلیف مردمی که این وسط می میرند ؟؟   برو بابا دلت خوشه هاااااااااا!


 


نظرات  (۴)

وقتی دولت میگه موسسات غیرمجاز باید مالیات بدن (یعنی غیرمجاز بودن مهم نیست مالیات دادن مهم است) تو دیگه دنبال چی هستی حمید خان؟ از فردا حتی به قاچاقچیان مواد مخدر هم خواهند گفت مالیات دهید این کارخانه های متقلبی هم که گفتی همشون مالیات میدن پس مشکلی نیست 
به به گمشده عالی بود  ما  منتظر متن های جدیدت برای انتخابات هستیمممممممممممم
افرین حمیدخان مثل همیشه شیوا و رسا. منتظر متن های بعدی جنابعالی هستیم. 
چقدر خوبه که بین اینهمه وبلاگ و سایت که ادعایشان گوش فلک را کر کرده - یکیشان ادعای جهانی میکند و دیگری که مال یک روستاست روزی 30 هزار بازدید کننده رو میکند ! و دیگری ادعای اول شدن در همه چیز را دارد و مطالب همه شان را جمع کنی دو پول سیاه نمی ارزد یک وبلاگ بی ادعا و آرام هست که مطالبش واقعا شیرینی خاصی در وجود انسان سرازیر می کند . مطالبش نشان از دید عمیق و بدون چشمداشت نویسنده اش دارد.
حمید خان ممنونیم که هر چند کم مینویسید اما به حق و رک و راست مینویسید و مجیز گوی کسی نیستید . ممنونیم که دنبال هر مطلب سخیفی نیستید تا اولش یک (به گزارش ...) اضافه کنید و بخورد مردم بدهید . ممنونیم که توهم خیلی مهم بودن ندارید . ممنونیم و از شما میخواهیم بیشتر بنویسید تا بیسوادان این عرصه روی اعصاب خوانندگان جویای فرهنگ و حق ، رژه نروند
پاسخ:
من هم از شما و تمام فعالان عرصه ی فرهنگ این زمین ممنونم

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">