شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

قبول مسئولیت نوشته ها کافی نیست. اهل قلم در قبال تمام چیزهایی که باید می نوشتند ، اما به هر دلیل ننوشته اند نیز مسئولند

شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

قبول مسئولیت نوشته ها کافی نیست. اهل قلم در قبال تمام چیزهایی که باید می نوشتند ، اما به هر دلیل ننوشته اند نیز مسئولند

شبستر از زاویه ای دیگر (SHABESTAR)

این وبلاگ کاملا شخصی بوده و وابستگی به هیچ حزب - گروه - ارگان - NGO - نهاد دولتی یا خصوصی و یا تشکلهای سیاسی و اجتماعی ندارد. وامدار هیچ جریان سیاسی و غیر سیاسی نبوده و مسئولیت مطالب نوشته شده را بعهده میگیرد . چنانچه فردی به عنوان یا محتوای مطلبی اعتراض داشته باشد ، نویسنده متعهد است اعتراض وی را (چنانچه خلاف ادب و عرف و هنجارهای جامعه نباشد) در ذیل همان مطلب درج نماید .

آخرین نظرات
  • ۲۲ مهر ۹۹، ۱۶:۴۸ - محمد مانی
    ۱۹۷😎

سلام

چند روز قبل در یکی از سایتهایی که به عنوان بهشت اصولگرایان و اعضای جبهه پایداری مطرح است ، مطلبی نوشته شده که هر چند بطور مستقیم به نامی اشاره نکرده ، اما از القاب و سمت هایی نام برده شده است که به نظر من به نماینده ی شهرستان شبستر اشاره کرده است .

هر چند که شخصا در جریان مطالب عنوان شده نیستم و باز نشر این مطالب به منزله ی تایید آنها نیست ، اما انتظار دارم نماینده ی شهرمان در آستانه ی انتخابات ،پاسخ روشنی به این مطالب بدهند تا خدای نکرده اعتماد مردم خدشه دار نشود.


"دلواپس خودرو" یا "دل نگران انتخابات"؟

"گروه اقتصادی صراط" - عملکرد غیر قابل دفاع و پر فراز و فرود خودروسازان در دهه های گذشته به گونه ای بوده است که منتقدان و البته تخریب گران برای نقد یا تاختن بر این صنعت کار دشواری نداشته و ندارند و تنها کافی است اراده کنند!

در یکی دوماه اخیر نیز موجی در نرم افزارهای پیام رسان به راه افتاد و کاربران فضای مجازی به بهانه یک کمپین، فرصتی پیدا کردند تا گلایه های چند ساله خود را نسبت به خودروسازان روا دارند. و البته در این میان واکنش های نسنجیده و عجولانه وزیر صنعت و یا برخی سودجویان صنعت خودرو بیشتر بر موج مخالفت مردم و قدرتمند تر شدن کمپین های نخریدن خودرو افزود .

اما آنچه با اندکی تامل بیشتر در این گیرو دار مورد توجه قرار می گرفت، موج سواری عده ای معلوم الحال بر این حرکت اعتراضی و مردمی بود. موج سواری هایی که بنای آن بر «تکرار حرف های مردمی با آب و تابی سازمان یافته» بود. برگ برنده این موج سواران هم این بود که خود را دلسوز مردم نشان داده و ندای «وا مردما» سر دهند اما در پس این ویترین سازی ها به دنبال بهره برداری های شخصی و سودجویی های باندی بودند .

در این میان یکی از افرادی که به شدت در مصاحبه و اظهار نظر هایش خودرو سازان را به باد انتقاد می گیرد فردی است که اینروزها در قالب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از خودروسازان معرفی می شود ، این در حالی است که این کمیته گزارش خود را حدود یک سال پیش نهایی کرده و ارائه داد و عملا پس از انتشار گزارش نهایی چنین کمیته ای وجود خارجی ندارد .

اما این تنها ویژگی این فرد نیست. جستجو برای یافتن و خواندن نظرات او نشان می دهد که نزدیک به 70درصد مصاحبه ها و حرف های وی تنها از سوی یک رسانه انجام و منتشر شده است!

 ماجرا جایی جالب تر می شود که بدانیم یکی از دوستان و نزدیکان این نماینده فخیمه در دولت قبل، سهام کارخانه ای را می خرد که به واسطه قول و قرارهای اولیه با تیم مدیریتی وقت یکی از خودروسازها و قول های حمایتی دولت، پس از راه اندازی پرحرف و حدیث این کارخانه خودروسازی، شرکت خودرو ساز مطرح از ادامه همکاری با فرد مذکور خودداری می کند .

علت این قطع همکاری این بود که در چند کیلومتری این سایت تولیدی یک کارخانه خودروسازی موازی وجود دارد که سالهاست مشغول به فعالیت بوده است.

این توقف همکاری با مالک متمول خریدار کارخانه خودروسازی شعبه آذربایجان، در سال های اخیر بارها به عنوان کارشناس، صنعتگر، مهمان، منتقد، مشاور و ... در جلسات کمیسیون صنایع و معادن مجلس حضور داشته و به اظهارنظر نیز پرداخته است!

به هر حال با یک بررسی مختصر متاسفانه به وضوح مشخص است که برخی از هجمه ها و حمله ها علیه صنعت خودرو ، پشت نقاب دلسوزی برای مردم است اما در حقیقت برای منفعت طلبی های شخصی و باندی بوده و در این میان تنها مساله ای که مهم نیست افکار عمومی و ضربه زدن به اعتماد مردم است .

منبع خبر : سایت صراط نیوز

لینک خبر
۹۴/۰۷/۲۵

نظرات  (۱۱)

در این تاریخ و در این جغرافیا در پشت همه‌ی فریاد‌ها و سکوت‌ها، بده بستان‌ها و داد و ستدهایی انجام می‌شود ...
یعنی طبق این نوشته که البته نمیدونم علیلو منظورشه یا فرد دیگری کارخودروسازی کشور ما کاملا درسته و علیلو یا هر نماینده دیگری چون بهش خودروسازی ندادن داره تو تلوزیون و مصاحبه ها اعتماد مردم به این کارخانجات خدمتگزار رو از بین میبره؟؟؟ ایول چه دفاعی از خودروسازی کشور کرده این صراط معلوم نیست خودش چه مجوز تولید پراید یا پژویی گرفته و یا چندتا مجوز نمایندگی بهش دادن که چنین حرفی زده یعنی کمپین هم کشک و مردم هم کلا حالیشون نیست دیگه خودروسازیمون با تویوتا کل میندازه و فقط یه نماینده چون بهش باج سبیل ندادن باعث لکه دار شدن این خودروسازی شده؟؟؟ حمید خان از تو بعید بود چنین متنی رو باور کردن و باز نشر دادن
پاسخ:
اول متن رو دوباره بخونین لطفا
این خود نشانگر این است که برخلاف تبلیغات سو و انتساب اشتباه آقای علیلو به جبهه پایداری ایشان همانطور که بارها خود نیز اشاره کرده ارتباطی با این گروه ندارد و به هیچ وجه مورد حمایت این گروه نیست (البته من شک دارم مخاطب این نوشته اقای علیلو باشند که منتظر جواب ایشان به این قضیه هستم)
من متن رو دوباره و سه باره خوندم نوشته ایران خودرو خیلی خوبه مردم بهش اعتماد دارن کارش درسته و با تویوتا داره رقابت میکنه اونوقت علیلو رفته گفته به دوست من مجوز کارخانه بدین چون ندادن اومده تو تلوزیون داره پشت سرشون بد و بیراه میگه که اعتماد مردم به ایران خودرو از بین بره آیا غیر این چیزی در متن بود؟؟؟ البته قبول دارم که شما نوشتی از مطالب اطلاعی نداری و نوشتنش به منزله تائیدش نیست ولی خب آیا شما خودت باور داری ایران خودرو یا سایپا کارشون درسته و یه نماینده صرفا به دلیل اینکه بهش باج ندادن داره اونارو تخریب میکنه؟؟؟ آیا اصلا بحث خودرو مربوط به این 2-3 ساله که علیلو نماینده شده یا 30 ساله مردم و کارشناسان از وضعیت خودروی کشور می نالند؟؟؟
پاسخ:
سلام
مجددا تاکید میکنم که این متن نوشته من نیست و من رد یا تاییدش نمیکنم اما انتظار دارم اگر نادرست است نماینده ی شهرمون عکس العمل نشون بدن . اگر ناحق گفتن باید تکذیب کنن و حتی از اون سایت به جهت نشر اکاذیب شکایت کنن. من کیفیت خودرو های ساخت داخل رو قبول ندارم و بخاطر همین خودرو داخلی سوار نمی شم و از حمایتهای نابجای دولت از این صنعت هم شاکی هستم اما بحث این پست اصلا خودرو و خودرو ساز یا نماینده و مجلس نیست . بحث اینه که نماینده به ما مردم اطمینان بده که این حرفها اگر دروغ است چرا عکس العمل نشان نمی دهند . اگر هم راست است که تکلیف مشخصه .اما در این متن یک مورد قابل تامل است اینکه پس از ارائه گزارش کمیته تحقیق و تفحص ( که کسی برایش تره هم خرد نکرد!) عملا چنین گروهی عملا دیگر وجود ندارد در صورتیکه هنوز هم از ایشان به عنوان مسئول این کمیته یاد می شود
مگر یک دکتر وقتی بازنشسته میشه دیگه بهش دکتر نمیگن؟ خب درسته کمیسیون مربوطه کارش تموم شده ولی از علیلو به دلیل اینکه مدت زیادی وقت و توان کارشناسی اش رو بر روی خودرو گذاشته و رییس این کمیسیون گذاشته به عنوان رییس این کمیسیون نام می برند البته شاید بنویسند رییس سابق کمیته خودرو مناسب تر باشد ولی به هر حال استفاده از این عبارت در برنامه های تلوزیونی فقط به این دلیل است که نشان دهند ایشان در این زمینه تخصص کافی دارد و مدت زیادی مسئول یک بحث کارشناسی در این زمینه بوده است و صرف اتمام کار این کمیته دلیل خوبی نیست که بگیم دیگه تو هیچ برنامه ای اشاره نکنند که علیلو رییس این کمیته بود 
پاسخ:
مشکل اینجاست که اون کمه (سابق) رو نمیگن
در ثانی دکتر بودن علاوه بر شغل عنوان شخص هم هست . اما رئیس جمهور وقتی دوره ریاستش تموم شد بهش نمیگن رئیس جمهور (بلکه میگن رئیس جمهور سابق) - فرماندار هم وقتی بازنشسته بشه دیگه فرماندار گفته نمیشه بهشون - البته در این مورد چون الان اون کمیته وجود نداره که تکلیف مشخصه
و اینکه من هم مانند شما منتظر جواب اقای علیلو به این اتهام هستم و مطمئن هستم که اگر ایران خودرو واقعا یک برگ سند بر علیه علیلو در دست داشت در این 2-3 سالی که ایشان در اینهمه برنامه و مصاحبه و روزنامه ها و ... بر علیه خودروسازی افشاگری می کرد رو میکرد و بر علیه علیلو به کار می برد نه اینکه امروز 3-4 ماه مانده به انتخابات بیاد یه خبر نصفه نیمه و اتهام گونه (که هیچ سندی ارائه نشده) بیرون بده تا جو رو متشنج کنه . و ضمنا علیلو در خیلی از مصاحبه هایش در شهرمون گفته که بارها خودرویی ها اومدن و پیشنهاداتی مبنی بر ارائه امتیازات به ما دادن که اگر می خواستیم از این مصاحبه ها در جهت منافع خود استفاده کنیم یقینا تا امروز بار خود را می بستیم و همون وسط کار افشاگری رو ول می کردیم نه که تا اخرین روز بر سر مواضع به حق خود باشیم و در پی روشنگری در بحث خودرو باشیم 
پاسخ:
همه ی ما منتظریم .....
این ایراد به کارگردانان و تهیه کنندگان اون برنامه ها برمیگرده نه خود شخص علیلو و آنها هستند که باید در ثبت عناوین دقت کنند
پاسخ:
و اگر قضیه بر عکس هم بود ایشون به کارگردان و تهیه کننده هیچی نمیگفتن و اعتراضی نمی کردن؟؟

حتما اعتراض در مواردی هست که عناوین و القاب کمتر از حد معمول گفته بشه؟

سال 1394 شمسی و 2015 میلادی ها دوست عزیز !!!
۰۸ آبان ۹۴ ، ۱۹:۲۹ بیر نفر سیس بگلی
از شهردار بپرسید چرا در مقابل سخنان حاج آقا پرورش هیچ اقدامی نکرد ؟لازم به ذکر است در شب تاسوعای امسال که مصادف با سالگرد کلنگ زنی مسجد 33 بیگ است ؛حاج پرورش در معیت حاج اقا حسینی در محل حسینیه حاضر شد و هرچه دلش خواست به شورا وشهردار شبستر گفت و لی افسوس شهرداری حتی نتوانست یک خط جواب بدهد به راستی چرا ؟ یعنی واقعا تخلفات آنقدر زیاد است که جرات روبرو شدن با پرورش را ندارند؟
آغا این که نمیشه یک ماه تعطیلی و بدون مطلب. اگه قراره اینجوری کارکنین برو حسابداری تسویه کن دیگه از فردا ببینم چیکار میکنم. والا هی میام سایت هیچی نیست. آغا یه تکونی بده حتمام باید مسئولین یه کاری یه سوتی بدن تابنویسی. خودت الکی به یکی گیر بده.
از همکارات یاد بگیر مثلا گیر بده چرا فونت تسلیت فلان اداره درشته یا ریزه یا مثلا هر کسی انتقادی میکنه بگو خودت زمان احمدی نژاد اومدی یارانه هم گرفتی پس تائیدش میکنی و حق نداری انتقاد کنی...
اینارو یاد بگیر....
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
همان دل نگران انتخابات و اینکه چندی پیش نیز در روستای خود حاضر شدن و با استفاده از یک مداح **** ***** *** *** ****** *** ******* *** ***** ***** که به گفته خود روستایی ها اگر از اطراف مهمانی نبود این 30 نفر هم روستایی نیز نمی ماندند و بعد از این نیز در مسجد روستا حاضر شده و از مردم خواستند تا حمایت کنند و برای انتخابات کاندید شود نمیدونم این حرفای بلند مرتبه ها کجا میره که میگن تبلیغات انتخاباتی ممنوعه آقا اینا دارن علنی بحث میکنند
از غلط های املایی چشم پوشی کنید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">